Profitez de millions de livres numériques, de livres audio, de magazines et plus encore avec un essai gratuit

Seulement $11.99/mois après l'essai. Annulez à tout moment.

Georges Lemaître: Teoria Wielkiego Wybuchu i pochodzenie naszego wszechświata
Georges Lemaître: Teoria Wielkiego Wybuchu i pochodzenie naszego wszechświata
Georges Lemaître: Teoria Wielkiego Wybuchu i pochodzenie naszego wszechświata
Livre électronique40 pages13 minutes

Georges Lemaître: Teoria Wielkiego Wybuchu i pochodzenie naszego wszechświata

Évaluation : 0 sur 5 étoiles

()

Lire l'aperçu

À propos de ce livre électronique

Georges Lemaître był belgijskim księdzem, astronomem i profesorem fizyki. Lemaître jest znany przede wszystkim z opracowania teorii Wielkiego Wybuchu, która jest obecnie powszechnie akceptowana i doprowadziła do powstania nowej dziedziny badań: kosmologii. Zaproponował on, że wszechświat rozszerzył się z jednego punktu, który nazwał "Pierwotnym Atomem". Chociaż część jego teorii - że wszechświat został ściśnięty w pojedynczym atomie - została od tego czasu obalona, Lemaître był pionierem w swojej dziedzinie, a jego odkrycia wstrząsnęły światem nauki. W zaledwie 50 minut dowiesz się, jak jego działania ukształtowały nasze rozumienie świata i zrozumiesz jego głęboki wpływ na kosmologię i fizykę. Ta prosta i pouczająca książka zawiera dokładne omówienie najważniejszych odkryć naukowych Lemaître'a, w tym jego teorii Wielkiego Wybuchu i teorii ekspansji wszechświata. Zawiera również pełną biografię, cenne wprowadzenie do kontekstu politycznego, społecznego i ekonomicznego oraz ocenę wpływu jego pracy, dając Ci wszystkie istotne informacje o tym pionierze nauki. O Georgesie Lemaître'u : Georges Lemaître był belgijskim księdzem i astronomem, który stworzył jedną z najsłynniejszych teorii współczesnej nauki - Wielki Wybuch - która całkowicie zmieniła sposób, w jaki rozpatrujemy historię naszego wszechświata. Lemaître nie wymyślił jednak sam terminu "Wielki Wybuch" - jeden z jego krytyków ukuł to wyrażenie, gdy wypowiedział je w wywiadzie radiowym, aby uczynić je bardziej przystępnym dla publiczności.
LangueFrançais
Date de sortie20 janv. 2023
ISBN9782808066518
Georges Lemaître: Teoria Wielkiego Wybuchu i pochodzenie naszego wszechświata
Lire l'aperçu

Lié à Georges Lemaître

Articles associés

Catégories liées

Avis sur Georges Lemaître

Évaluation : 0 sur 5 étoiles
0 évaluation

0 notation0 avis

Qu'avez-vous pensé ?

Appuyer pour évaluer

L'avis doit comporter au moins 10 mots

  Aperçu du livre

  Georges Lemaître - Pauline Landa

  KLUCZOWE INFORMACJE

  •Urodził się: 17 lipca 1894 r. w Charleroi, Belgia.

  •Zmarł: 20 czerwca 1966 r. w Leuven, Belgia.

  •Główne osiągnięcia: różne teorie, które umożliwiły postęp w badaniach nad wszechświatem i jego pochodzeniem, m.in. te dotyczące ekspansji wszechświata (1927) i pierwotnego atomu (1931).

  •Wpływ jego badań: teoria Wielkiego Wybuchu jest obecnie powszechnie akceptowana i doprowadziła do powstania nowej dziedziny badań: współczesnej kosmologii.

  WSTĘP

  Człowiek od zawsze starał się zrozumieć świat, a tym samym otaczający go wszechświat. Na przestrzeni wieków, w zależności od zwyczajów poszczególnych okresów, pojawiały się różne teorie, które dawały początek koncepcjom wszechświata, nie zawsze będące w zgodzie z autorytetami religijnymi i politycznymi. W czasach Galileusza (włoskiego astronoma i fizyka, 1564-1642), potępionego przez Kościół za swoje pisma na temat heliocentryzmu, nikt nie pomyślałby, że to belgijski ksiądz, Georges Lemaître, będzie odpowiedzialny za teorię Wielkiego Wybuchu, która nadal jest powszechnie akceptowana.

  Jego „hipoteza pierwotnego atomu", wysunięta w 1931 roku, datuje powstanie wszechświata na 13,7 mld lat temu. Lemaître teoretyzował, że wszechświat został wtedy skompresowany w jeden atom – część teorii, która została obecnie obalona – że kosmiczny wstrząs umożliwił rozbicie się na dużą liczbę elektronów, fotonów

  Vous aimez cet aperçu ?
  Page 1 sur 1