Académique Documents
Professionnel Documents
Culture Documents
ohp/IPDA
1
Format Rancangan Pengajaran Harian untuk Mathematics
Tarikh :
Masa :
Tahun :
Bilangan murid :
Mata Pelajaran : Matematik
Topik :
Bidang Pembelajaran :
Objektif Pembelajaran :
Hasil Pembelajaran :
Hasil Pembelajaran Kumpulan :
Pengetahuan Tersedia :
Perbendaharaan Kata :
Kemahiran Berfikir :
Nilai-nilai Moral / Murni:
Penggabungjalinan :
Alat Bantu Mengajar & Resos :
* Set Induksi :
* Perkembangan Pengajaran dan Pembelajaran :
-Langkah 1
-Langkah 2
-Langkah 3
* Penutup : (a) Penutup secara social dan kognitif.
(b) Ringkasan isi kandungan penting.
(c) Soalan-soalan berbentuk mencapah, tertutup, Open-ended, Close-ended,
convergent, divergent questions.
(d) Memberi tugasan.
(e) Memberi taklimat ringkas berkaitan dengan pengajaran akan datang.
Daily Lesson Planning
ohp/IPDA
2
Langkah/Masa Isi Kandungan Aktiviti
Pengajaran dan
Pembelajaran
Catatan
Set Induksi
( minit)
Startegi & Kaedah
Mengajar:
Berpusatkan
guru
Berpusatkan
murid
Berpusatkan
bahan
Eksposisi
Simulasi
ABM / Resos:
Nilai-nilai Moral:
Kemahiran Berfikir:
Perbendaharaan
kata:
Langkah 1:
( minit)
Sub-tajuk 1: Strategies and
Teaching Methods:
Teaching resources:
Moral values:
Thinking skills:
Vocabulary:
Langkah 2:
( minit)
Sub-tajuk 2 : Startegi & Kaedah
Mengajar:
Berpusatkan
guru
Berpusatkan
murid
Berpusatkan
bahan
Eksposisi
Simulasi
ABM / Resos:
Nilai-nilai Moral:
Daily Lesson Planning
ohp/IPDA
3
Kemahiran Berfikir:
Perbendaharaan
kata:
Langkah 3:
( minit)
Aktiviti
pengukuhan,
pengayaan,
pemulihan
untuk sub-tajuk
1 & 2.
Startegi & Kaedah
Mengajar:
Berpusatkan
guru
Berpusatkan
murid
Berpusatkan
bahan
Eksposisi
Simulasi
ABM / Resos:
Nilai-nilai Moral:
Kemahiran Berfikir:
Perbendaharaan
kata:
Penutup:
( minit)
Ringkasan: Startegi & Kaedah
Mengajar:
Berpusatkan
guru
Berpusatkan
murid
Berpusatkan
bahan
Eksposisi
Simulasi
ABM / Resos:
Nilai-nilai Moral:
Kemahiran Berfikir:
Perbendaharaan
kata:
Daily Lesson Planning
ohp/IPDA
4
Refleksi Kendiri: (Self-evaluation): .
..
Ulasan Pensyarah:
.................