Vous êtes sur la page 1sur 8

*MENGENAL

KRAF
TRADISIONAL
TEKAT

BIDANG :
Mengenal Kraf Tradisional
AKTIVITI :
Tekat
TEMA :
Alam Semula jadi
TAJUK :
Kipas Hiasan

*RPH SATU
MINGGU

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa : 60 Minit

Kelas : 5 Dedikasi

Tema : Alam Semulajadi

Bidang : Mengenal Kraf Tradisional

Tajuk : Kipas Hiasan

STANDARD
PEMBELAJARA
N

4.1 Persepsi
Estetik
4.1.1 Unsur Seni
4.1.1.1
4.1.1.2
4.1.2 Prinsip Rekaan
4.1.2.1
4.1.2.2

4.2 Aplikasi Seni


4.2.1 Media
4.2.1.1
4.2.1.2
4.2.2 Teknik dan
Proses
4.2.2.1

4.3 Ekspresi
Kreatif
4.3.1
4.3.2
4.3.3

4.4 Apresiasi Seni


4.4.1
4.4.2
4.4.3

Pada akhir pengajaran, murid dapat:


i.
Menghasilkan tekat mudah dengan menekankan bahasa seni visual.
ii. Mengaplikasikan media serta proses dan teknik secara kreatif.
iii. Membuat apresiasi terhadap karya.
1. Guru menunjukkan contoh karya tekat dan bersoal jawab mengenai bahasa seni
visual. (EK1)
2. Guru menunjuk cara menghasilkan kipas hiasan dengan mengaplikasikan teknik
AKTIVITI PdP
tekat (EK4)
3. Murid menghasilkan kipas hiasan dengan menggunakan teknik tekat (EK1), (EK2),
(EK3)
4. Murid mempamerkan dan menceritakan karya seni yang dihasilkan(EK5)
EMK
Keusahawanan, Kreativiti dan Inovasi
BBB
Contoh tekat, contoh motif tekat dan mempulur.
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat tekat berdasarkan empat
PENILAIAN PdP
standard kandungan.
OBJEKTIF
PEMBELAJARA
N

REFLEKSI

* RPH DUA MINGGU


Minggu Pertama

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa : 60 Minit

Kelas : 5 Dedikasi

Tema : Alam Semulajadi

Bidang : Mengenal Kraf Tradisional

Tajuk : Kipas Hiasan

4.1 Persepsi Estetik

4.2 Aplikasi Seni

4.3 Ekspresi
Kreatif

4.4 Apresiasi
Seni

4.1.1 Unsur Seni


4.2.1 Media
4.1.1.1
4.2.1.1
4.1.1.2
4.2.1.2
4.1.2 Prinsip Rekaan
4.2.2 Teknik dan Proses
4.1.2.1
4.2.2.1
4.1.2.2
Pada akhir pengajaran, murid dapat:
OBJEKTIF
i.
Mengenal , memahami, dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada tekat
PEMBELAJARA
mudah.
N
ii. Mengaplikasikan media serta proses dan teknik secara kreatif.
1. Guru menunjukkan contoh karya tekat dan bersoal jawab mengenai bahasa seni
visual. (EK1)
2. Guru menunjuk cara menghasilkan kipas hiasan dengan mengaplikasikan teknik
AKTIVITI PdP
tekat (EK4)
3. Murid memulakan aktiviti penghasilan kipas hiasan dengan mengaplikasikan teknik
tekat.
EMK
Keusahawanan, Kreativiti dan Inovasi
BBB
Contoh tekat, contoh motif tekat dan mempulur.
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat tekat berdasarkan dua standard
PENILAIAN PdP
kandungan.
STANDARD
PEMBELAJARA
N

REFLEKSI

* RPH DUA MINGGU


Minggu Kedua

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa : 60 Minit

Kelas : 5 Dedikasi

Tema : Alam Semulajadi

Bidang : Mengenal Kraf Tradisional

Tajuk : Kipas Hiasan

STANDARD
PEMBELAJARA
N
OBJEKTIF
PEMBELAJARA
N

AKTIVITI PdP
EMK
BBB

4.1 Persepsi
Estetik

4.2 Aplikasi
Seni

4.3 Ekspresi
Kreatif
4.3.1
4.3.2
4.3.3

4.4 Apresiasi
Seni
4.4.1
4.4.2
4.4.3

Pada akhir pengajaran, murid dapat:


i. Menghasilkan tekat mudah dengan menekankan bahasa seni visual.
ii. Mengaplikasikan media serta proses dan teknik secara kreatif.
iii. Membuat apresiasi terhadap karya.
1. Guru mengulang kaji pelajaran pada minggu lepas.(EK 1)
2. Murid menghasilkan kipas hiasan menggunakan teknik tekat. (EK1)(EK2)
(EK3)
3. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan. (EK5)
Keusahawanan, Kreativiti dan Inovasi

Contoh tekat, contoh motif tekat dan mempulur.


Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat tekat berdasarkan
PENILAIAN PdP
empat standard kandungan.
REFLEKSI

Vous aimerez peut-être aussi