Vous êtes sur la page 1sur 3

1

ICT Mediawijsheid les 1



Student Caby Rutjens

Jaargroep 3
e
jaars
Stageschool Oda school
Groep 3b
Mentor Marlies Jacobs & Petra Verstappen
Vak ICT Mediawijsheid
Datum 19 maart 2014


Aandachtspunten
en actiepunten

- Vlot en met tempo de stof aanbieden;
- Kinderen complimenteren bij gewenst gedrag;
- De rust in de klas bewaren.
Passend bij
competentie
o Interpersoonlijke competentie
Pedagogische competentie
Didactische competentie, vak:
o Organisatorische competentie
o Samenwerken met collegas
o Samenwerken met omgeving


Beginsituatie:
De kinderen hebben nog niet echt ICT lessen gehad en ook geen mediawijsheid lessen. Het is dus de
eerste keer dat zoiets met de gedaan wordt. Ik ga wel werkvormen gebruiken die de kinderen wel al
kennen, waardoor er toch een stukje van herkenning is voor de kinderen.
Doelstelling:
De kinderen kunnen na deze les de goede en slechte kanten van een reclame benoemen en ook
oordelen of reclames altijd de waarheid vertellen.


Organisatie
Benodigde materialen
- 4 reclame spotjes
- Voor ieder groepje een woordweb
- Stiften

Organisatietekening
De kinderen werken gewoon binnen hun eigen groepje. Qua opstelling verandert er dus niks voor de kinderen.


Lesverloop
Tijd

Verloop van de les

Specifieke opmerkingen
voor competenties

2

Ik laat n van de reclamespotjes zien. Ik vraag de kinderen wat dit is. (een reclame)
Wie kijkt er wel eens naar op televisie? Wat voor reclames ken je allemaal. Ik laat de
kinderen opnoemen wat voor soort reclames ze allemaal kennen.
Ik turf welke kinderen denken dat reclames altijd echt zijn.

Ik deel de woordwebben uit en leg de kinderen uit wat we gaan doen.
Ik laat een spotje zien. De kindere gaan nu op het woordweb noteren of de reclame
echt of nep is en waarom ze dit denken. Hier mogen ze ook tekeningen bij maken.
Dit doe ik met 3 spotjes. Dus eerst een spotje en dan schrijven op het woordweb tot ik
alle 3 de spotjes heb gehad

Ik turf nog een keer welke kinderen denken dat reclames altijd echt zijn. De verschillen
bespreek ik met de kinderen.



ICT Mediawijsheid les 2

Student Caby Rutjens

Jaargroep 3
e
jaars
Stageschool Oda school
Groep 3b
Mentor Marlies Jacobs & Petra Verstappen
Vak ICT mediawijsheid
Datum 21 maart 2014


Aandachtspunten
en actiepunten


- Betrokkenheid creren d.m.v.
Visueel maken
Concreet materiaal
Leefwereld
-
Rust houden in de groep

Regels herhalen
Kinderen positief benaderen
Hulpmiddelen inzetten wanneer nodig
Passend bij
competentie
o Interpersoonlijke competentie
o Pedagogische competentie
Didactische competentie, vak:
Organisatorische competentie
o Samenwerken met collegas
o Samenwerken met omgeving


Beginsituatie:
Ik heb woensdag al een lesje mediawijsheid gegeven over de reclame spotjes. De kinderen weten
door deze les al dat de spotjes niet altijd even waar zijn. Ze hebben dus al een voorbereidingsles
gehad over dit onderwerp.
Doelstelling:
De kinderen kunnen zelf met groepjes van 4 of 5 een reclame spotje bedenken rondom een product
en kunnen deze ook opvoeren voor de klas.




3
Organisatie
Benodigde materialen
Materialen om een reclame spotje mee te maken. Denk aan:
- Pot pindakaas
- Koekjes
- Tasje
- Voorleesboek
- Pak hagelslag
- Pet

Organisatietekening
De kinderen gaan samen met hun eigen groepje het reclamespotje maken. Zij zullen dan ook rondom hun tafel gaan werken en
oefenen.


Lesverloop
De les zal
ong. 45 min in
beslag nemen
Verloop van de les Specifieke opmerkingen
voor competenties
Terugblik


Brainstormen
en
oefenen





Presentatie
reclames
Ik ga even terug pakken naar woensdag. Wat hadden we ook weer gekeken?
Waren de reclames lang of kort? Wat zagen we er ook alweer allemaal in?

Ik vraag de kinderen wat we ook alweer gingen doen. Ieder groepje krijgt een
voorwerp en een vel papier. De kinderen gaan met hun groepje bedenken wat er
allemaal in de reclame moet komen. Ik vertel nog een keer dat de reclames maar
korte toneelstukjes moeten worden.
Als de kinderen denken dat ze genoeg op papier hebben gezet, komen ze dit eerst
even aan mij laten kijken en mogen daarna gaan oefenen.


Wanneer de kinderen een geruime tijd hebben kunnen oefenen, worden de stukjes
opgevoerd voor de klas en worden de stukjes ook gefilmd, zodat we ze een andere
les terug kunnen kijken.

Vous aimerez peut-être aussi