Vous êtes sur la page 1sur 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu TAHUN 1


MINGGU / HARI / TARIKH 5/Jumaat/ 2.02.2018 Hadir : ____
KELAS 1 Kambar KEHADIRAN Tidak hadir : ____
MASA 07:45-08:45
TEMA SAYANGI KELUARGA (Balik ke Kampung)
STANDARD 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks
KANDUNGAN
5.1.1 Memahami, mengenal pasti, dan menggunakan golongan kata mengikut konteks;
STANDARD
ii) kata nama khas
PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
(i) memberi dua contoh bagi setiap jenis kata nama khas dengan bantuan atau tanpa
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
bantuan guru.
KRITERIA KEJAYAAN
(ii) melengkapkan jadual dengan kata nama khas.

AKTIVITI PEMBELAJARAN &


PEMUDAHCARAAN (PdPc) TAHUN 1

1. Murid melihat gambar-gambar yang ditunjukkan oleh guru dalam slide.


2. Murid menyebut nama bagi setiap gambar yanh dilihat.
3. Murid memahami tajuk pembelajaran hari ini.
4. Murid mendengar penerangan guru tentang kata nama khas dengan beberapa
contoh.
5. Murid memberi dua contoh bagi setiap jenis kata nama khas dan disemak oleh guru.
6. Murid melengkapkan jadual dengan kata nama khas.

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)


 Buku Teks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi
Modul Subjek Gambar Pembesar Suara / Radio

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


Kreativiti Dan Inovasi Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi Keusahawanan Pendidikan Kewangan TMK

NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat

PETA PEMIKIRAN i-THINK


Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal

TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Mengingat Mengaplikasi Menilai
Mencipta
Memahami Menganalisis

PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN


Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja
Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan
Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan

REFLEKSI

Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus


Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN/நநநந நநநநந நநநநநநநந
நநநநந நநநநநந
நநநநந / நநநந/ நநநநந 2
நநநநந 5/நநநநநந/2/2/2018 வவவவவவவவவவ
நநநநந : ____
நநநநநநந 2&3 வவவவவவவவவவ : ____
நநநநந 11.35-12.05 நநநநந3
நநநநந வவவவவவவவவவ : ____
நநநநந 2
வவவவவவவவவவ : ____
1000 வவவவவவவவ வவவவ
வவவவவவ
நநநநநநந
நநநநந 3
10000 வவவவவவவவ வவவவ
வவவவவவ
நநநநந 2
1.2 ±ñ¸¨Ç ±ØÐÅ÷
நநநநநநநநநநநநநந
நநநநந 3
1.6 ²¾¡Å¦¾¡Õ ±ñ¨½ì ¸¢ðÊ Á¾¢ôÀ¢ø ±ØÐÅ÷.
நநநநந 2
வவவ வவவவவவவ வவவவவவவவ வவவவவவவ.
(«) áÚ áÈ¡¸
(¬)ÀòÐô Àò¾¡¸
(þ) ´ýÚ ´ýÈ¡¸
நநநநநந நநநந (®) þÃñÎ þÃñ¼¡¸
(¯) ³óÐ ³ó¾¡¸
²Ú Å⨺¢Öõ þÈíÌ Å⨺¢Öõ ±ñÏÅ÷.
நநநநந 3
(I) 10 000 ŨÃÂ¢Ä¡É ²¾¡ÅÐ வ÷ ±ñ¨½ì ¸¢ðÊ ÀòÐ, ¸¢ðÊ áÚ, ¸¢ðÊ ¬Â¢Ãò¾¢ø
±ØÐÅ÷.
வவவவவவ வவவவவவவவவவவ வவவவவவவவவ :
நநநநந 2
வ) 1000வவவவவவவவவவ வவவவவவ வவவ வவவவவவவவவவவ வவவவவவ
நநந நநநநநநந வவவவவவவவவவவ வவவவவவவவ.
நநநநந 3
வ)வவவவவவவவவவவவவ 10 வவவவவவ வவவவவவவ வவவவவவவவவ
வவவவவவவ வவவவவவவவ வவவவவவவவவ.
நநநநநந நநநநந 2 நநநநந 3
நநநநநநநநநந
நநநநநநநநந
வவவவவவவ வவவவவவவவ வவவவவ வவவவவ
வவவவவவவவவவவவ வவவவவவவவவவவவவ 5
நநநநநந வவவவவவவவவவவவவவவ வவவவ வவவவவவவவவவவ வவவவவவவவ.
வவவவவ வவவவவவவவவவவவவ
வவவவவவவவ வவவவவவவவவ
வவவவவவ வவவவவவவ வவவவவவவ
வவவவவவவவ.
வவவவவவவவவ வவவவ வவவ வவவவவவவ வவவவ வவவ
வவவவவவவவ வவவவவவவவவவ வவவவவவவவ வவவவவவவவ
நநநநநநநநந 2 வவவவவவவவ வவவவவவவவ வவவவவ வவவவவவவ வவவவவவவவவ
வவவவவவவ. வவவவவவவ வவவவவவவவ வவவவ
வவவவவவவ.
நநநநநந வவவவவவவவவ வவவவவவ வவவவவவவ வவவவவவவ.
 வவவவவவவ  வவவவவவவவவவவவவவவ  வவவவவவ
நநநநநநந  வவவவவவவவவவ  வவவவ வவவவவ
நநநநநநநநநநநந  வவவவவவவ  வவவவ / வவவவவவ
 வவவவவ வவவவவ  வவவவவவவவவவவவவ
 வவவவ  வவவவவவவவவவவவவவ  வவவவவவவவ
நநநநநநநநநந  வவவவவவவவவவவவவ  வவவவவ வவவவவவவவவவவவவ
நநநநநநந வவவவவ வவவவவவவவவவவவவ
 வவவவவவவ  வவவவவவவவவவவவவவ
 வவவவவவவவவவவவவ

நநநநநநநநநந  வவவவ வ.வ  வவவவவவவவவவவ வ.வ  வவவவவவவ வ.வ


நநநநநநந  வவவவவவவவவவ  வவவவவவவ  வவ வ.வ
நநநநநநந வவவவவவ வ.வ வவவவவவவவவவவ  வவவவவவ வ.வ

 வவவ வவவவவவவவவ  வவவவவவவவவவவ  வவவவவவ


 வவவவவவவ  வவவவவவவ  வவவவவவவவ
நநநநநநநநநநந  வவவவவவவவவவவ  வவவவவவவவ  வவவவவவ
 வவவவவ வவவவவவவவ  வவவவவவவவவ

 வவவவவவவ  வவவவவவவவவ
 வவவவவவவவ  வவவவவவவ  வவவவவவ
 வவவவவவ  வவவவவவ
 வவவவவவவவவ  வவவவவவவ
நநநநநநநநந

நநநநநநநநநநநநந

Vous aimerez peut-être aussi