Vous êtes sur la page 1sur 8

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (eRPH) - MINGGU : 5

SMK PUTRAJAYA PRESINT 9(2) TAHUN 2023

TARIKH/HARI 17 APRIL 2023 ISNIN Tandakan √ pada ruang


berkenaan.
MASA 8.30-9.30
KEMAHIRAN BERFIKIR
KELAS 1 SETIA ARAS TINGGI (KBAT)

MATA PELAJARAN SAINS Aplikasi

TAJUK/ TEMA 1.0 PENGENALAN KEPADA PENYIASATAN SAINTIFIK Analisis /

STANDARD 1.4 Penggunaan alat pengukur, kejituan, kepersisan, kepekaan dan Penilaian
KANDUNGAN ralat
Sintesis/
Kreativiti
STANDARD 1.4.4 menganggar panjang, luas, jisim atau isi padu sesuatu objek
PEMBELAJARAN dengan membuat anggaran sebelum membuat pengukuran sebenar.
PENILAIAN (PBD)
OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN - menganggar panjang, luas, jisim atau isi padu sesuatu objek Latihan Bertulis /
(Learning Objectives) dengan membuat anggaran sebelum membuat pengukuran.
Amali / Eksperimen
1. Guru bertanya kepada kepada murid tentang pembelajaran
yang lepas. Kuiz
SET INDUKSI
2. Guru menerangkan objektif pembelajaran yang ingin
Pembentangan
dicapai.
Tugasan Kumpulan
1. Secaraa berkumpulan murid menjalankan aktiviti
penyelesaian masalah bagi membuat perkaitan antara
kemahiran membuat anggaran dengan pengukuran sebenar
EMK
AKTIVITI a. Panjang meja
(Elemen Merentas
b. Luas daun Kurikulum)
c. Jisim sehelai kertas
d. Isipadu objek Bahasa

2. Murid dan guru membuat penambahbaikan dan penjelasan Kelestarian Alam


PENUTUP lanjut berserta soal jawab sekitar
3. Murid melengkapkan tugasan yang diberi
Nilai Murni
BAHAN BANTU Buku teks, buku latihan
BELAJAR (BBB) Sains dan Teknologi /

REFLEKSI Patriotisme

Kreativiti dan Innovasi

Kesusahawanan

Teknologi Maklumat
dan Komunikasi

Kelestarian Global

Pendidikan Kewangan

KEBERADAAN MURID

HADIR SEBENAR

ULASAN
/TANDATANGAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (eRPH) - MINGGU : 5


SMK PUTRAJAYA PRESINT 9(2) TAHUN 2023

TARIKH/HARI 17 APRIL 2023 ISNIN Tandakan √ pada ruang


berkenaan.
MASA 11.00-12.00
KEMAHIRAN BERFIKIR
KELAS 1 PINTAR ARAS TINGGI (KBAT)

MATA PELAJARAN SAINS Aplikasi

TAJUK/ TEMA 1.0 PENGENALAN KEPADA PENYIASATAN SAINTIFIK Analisis /

STANDARD 1.4 Penggunaan alat pengukur, kejituan, kepersisan, kepekaan dan Penilaian
KANDUNGAN ralat
Sintesis/
Kreativiti
STANDARD 1.4.4 menganggar panjang, luas, jisim atau isi padu sesuatu objek
PEMBELAJARAN dengan membuat anggaran sebelum membuat pengukuran sebenar.
PENILAIAN (PBD)
OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN - menganggar panjang, luas, jisim atau isi padu sesuatu objek Latihan Bertulis /
(Learning Objectives) dengan membuat anggaran sebelum membuat pengukuran.
Amali / Eksperimen
1. Guru bertanya kepada kepada murid tentang pembelajaran
yang lepas. Kuiz
SET INDUKSI
2. Guru menerangkan objektif pembelajaran yang ingin
Pembentangan
dicapai.
Tugasan Kumpulan
3. Secaraa berkumpulan murid menjalankan aktiviti
penyelesaian masalah bagi membuat perkaitan antara
kemahiran membuat anggaran dengan pengukuran sebenar
EMK
AKTIVITI e. Panjang meja
(Elemen Merentas
f. Luas daun Kurikulum)
g. Jisim sehelai kertas
h. Isipadu objek Bahasa

4. Murid dan guru membuat penambahbaikan dan penjelasan Kelestarian Alam


PENUTUP lanjut berserta soal jawab sekitar
5. Murid melengkapkan tugasan yang diberi
Nilai Murni
BAHAN BANTU Buku teks, buku latihan
BELAJAR (BBB) Sains dan Teknologi /

REFLEKSI Patriotisme

Kreativiti dan Innovasi

Kesusahawanan

Teknologi Maklumat
dan Komunikasi

Kelestarian Global

Pendidikan Kewangan

KEBERADAAN MURID

HADIR SEBENAR

ULASAN
/TANDATANGAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (eRPH) - MINGGU : 5


SMK PUTRAJAYA PRESINT 9(2) TAHUN 2023
TARIKH/HARI 17 APRIL 2023 ISNIN Tandakan √ pada ruang
berkenaan.
MASA 12.00-1.00
KEMAHIRAN BERFIKIR
KELAS 1 ELIT ARAS TINGGI (KBAT)

MATA PELAJARAN SAINS Aplikasi

TAJUK/ TEMA 1.0 PENGENALAN KEPADA PENYIASATAN SAINTIFIK Analisis /

STANDARD 1.4 Penggunaan alat pengukur, kejituan, kepersisan, kepekaan dan Penilaian
KANDUNGAN ralat
Sintesis/
Kreativiti
STANDARD 1.4.4 menganggar panjang, luas, jisim atau isi padu sesuatu objek
PEMBELAJARAN dengan membuat anggaran sebelum membuat pengukuran sebenar.
PENILAIAN (PBD)
OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN - menganggar panjang, luas, jisim atau isi padu sesuatu objek Latihan Bertulis /
(Learning Objectives) dengan membuat anggaran sebelum membuat pengukuran.
Amali / Eksperimen
1. Guru bertanya kepada kepada murid tentang pembelajaran
yang lepas. Kuiz
SET INDUKSI
2. Guru menerangkan objektif pembelajaran yang ingin
Pembentangan
dicapai.
Tugasan Kumpulan
3. Secaraa berkumpulan murid menjalankan aktiviti
penyelesaian masalah bagi membuat perkaitan antara
kemahiran membuat anggaran dengan pengukuran sebenar
EMK
AKTIVITI i. Panjang meja
(Elemen Merentas
j. Luas daun Kurikulum)
k. Jisim sehelai kertas
l. Isipadu objek Bahasa

4. Murid dan guru membuat penambahbaikan dan penjelasan Kelestarian Alam


PENUTUP lanjut berserta soal jawab sekitar
5. Murid melengkapkan tugasan yang diberi
Nilai Murni
BAHAN BANTU Buku teks, buku latihan
BELAJAR (BBB) Sains dan Teknologi /

REFLEKSI Patriotisme

Kreativiti dan Innovasi

Kesusahawanan

Teknologi Maklumat
dan Komunikasi

Kelestarian Global

Pendidikan Kewangan

KEBERADAAN MURID

HADIR SEBENAR

ULASAN
/TANDATANGAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (eRPH) - MINGGU : 5


SMK PUTRAJAYA PRESINT 9(2) TAHUN 2023

TARIKH/HARI 17 APRIL 2023 ISNIN


MASA 3.30-4.30 Tandakan √ pada ruang
berkenaan.
KELAS 5 AL-ABQARI
KEMAHIRAN BERFIKIR
MATA PELAJARAN FIZIK ARAS TINGGI (KBAT)

TAJUK/ TEMA 1.0 Daya dan Gerakan II Aplikasi

STANDARD 1.3 Keseimbangan Daya Analisis /


KANDUNGAN
Penilaian
STANDARD 1.3.1 Menerangkan maksud daya yang berada dalam keseimbangan
PEMBELAJARAN Sintesis/
1.3.2 Melakar segi tiga daya bagi tiga daya yangberada dalam
Kreativiti
keseimbangan
1.3.3 Menyelesaikan masalah melibatkan keseimbangan daya
PENILAIAN (PBD)
OBJEKTIF Di akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Menerangkan maksud daya yang berada dalam keseimbangan Latihan Bertulis /
(Learning Objectives) Melakar segi tiga daya bagi tiga daya yangberada dalam
Amali / Eksperimen
keseimbangan
Kuiz
1 Guru bertanya kepada kepada murid tentang pembelajaran
yang lepas. Pembentangan
SET INDUKSI
2 Guru menerangkan objektif pembelajaran yang ingin
dicapai. Tugasan Kumpulan

1. Guru membuat penerangan tentang keseimbangan daya


AKTIVITI 2. Murid menyelesaikan masalah dan latihtubi melibatkan EMK
keseimbangan daya (Elemen Merentas
Kurikulum)

1. Murid dan guru membuat penambahbaikan dan penjelasan


Bahasa
PENUTUP lanjut berserta soal jawab
2. Murid melengkapkan tugasan yang diberi Kelestarian Alam
sekitar
BAHAN BANTU Buku teks, buku latihan
BELAJAR (BBB) Nilai Murni

REFLEKSI Sains dan Teknologi /

Patriotisme

Kreativiti dan Innovasi

Kesusahawanan

Teknologi Maklumat
dan Komunikasi

Kelestarian Global

Pendidikan Kewangan

KEBERADAAN MURID

HADIR SEBENAR

ULASAN
/TANDATANGAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (eRPH) - MINGGU : 5


SMK PUTRAJAYA PRESINT 9(2) TAHUN 2023

TARIKH/HARI 17 APRIL 2023 SELASA


MASA 7.30-8.30 Tandakan √ pada ruang
berkenaan.
KELAS 4 RAJIN
KEMAHIRAN BERFIKIR
MATA PELAJARAN FIZIK ARAS TINGGI (KBAT)

TAJUK/ TEMA Aplikasi

STANDARD Analisis
KANDUNGAN
Penilaian
STANDARD
PEMBELAJARAN Sintesis/
Kreativiti
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
PENILAIAN (PBD)
(Learning Objectives)

SET INDUKSI Latihan Bertulis

Amali / Eksperimen
Pdpc diambil alih oleh guru praktikal.
Kuiz
AKTIVITI
Pembentangan

Tugasan Kumpulan
PENUTUP

BAHAN BANTU EMK


BELAJAR (BBB) (Elemen Merentas
Kurikulum)
REFLEKSI
Bahasa

Kelestarian Alam
sekitar

Nilai Murni

Sains dan Teknologi

Patriotisme

Kreativiti dan Innovasi

Kesusahawanan

Teknologi Maklumat
dan Komunikasi

Kelestarian Global

Pendidikan Kewangan

KEBERADAAN MURID

HADIR SEBENAR

ULASAN
/TANDATANGAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (eRPH) - MINGGU : 5


SMK PUTRAJAYA PRESINT 9(2) TAHUN 2023

TARIKH/HARI 17 APRIL 2023 SELASA Tandakan √ pada ruang


berkenaan.
MASA 8.30-9.30
KELAS 1 PINTAR
KEMAHIRAN BERFIKIR
ARAS TINGGI (KBAT)
MATA PELAJARAN SAINS
Aplikasi
TAJUK/ TEMA 1.0 PENGENALAN KEPADA PENYIASATAN SAINTIFIK
Analisis /
STANDARD 1.4 Penggunaan alat pengukur, kejituan, kepersisan, kepekaan dan
KANDUNGAN ralat Penilaian

STANDARD 1.4.2 menggunakan alat pengukuran yang lebih jitu bagi Sintesis/
PEMBELAJARAN membandingkan kejituan, kepersisan dan kepekaan dalam Kreativiti
pengukuran

OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: PENILAIAN (PBD)


PEMBELAJARAN - mewajarkan peraturan dan langkah keselamatan dalam makmal.
(Learning Objectives) Latihan Bertulis /

1. Guru bertanya kepada kepada murid tentang pembelajaran Amali / Eksperimen


yang lepas.
SET INDUKSI
2. Guru menerangkan objektif pembelajaran yang ingin Kuiz
dicapai.
Pembentangan
3. Murid menjalankan aktiviti menggunakan peralatan seperti
Tugasan Kumpulan
skala vernier, tolok skru mikrometer, penimbang digital,
AKTIVITI
tolok skru mikrometer digital, vernier digital, termometer
digital, termometer klinikal, pencari julat digital EMK
(Elemen Merentas
4. Murid dan guru membuat penambahbaikan dan penjelasan Kurikulum)
PENUTUP lanjut berserta soal jawab
5. Murid melengkapkan tugasan yang diberi Bahasa

BAHAN BANTU Buku teks, buku latihan Kelestarian Alam


BELAJAR (BBB) sekitar

REFLEKSI Nilai Murni

Sains dan Teknologi /

Patriotisme

Kreativiti dan Innovasi

Kesusahawanan

Teknologi Maklumat
dan Komunikasi

Kelestarian Global

Pendidikan Kewangan

KEBERADAAN MURID

HADIR SEBENAR

ULASAN
/TANDATANGAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (eRPH) - MINGGU : 5


SMK PUTRAJAYA PRESINT 9(2) TAHUN 2023

TARIKH/HARI 17 APRIL 2023 SELASA Tandakan √ pada ruang


berkenaan.
MASA 11.00-12.00
KELAS 1 ELIT
KEMAHIRAN BERFIKIR
ARAS TINGGI (KBAT)
MATA PELAJARAN SAINS
Aplikasi
TAJUK/ TEMA 1.0 PENGENALAN KEPADA PENYIASATAN SAINTIFIK
Analisis /
STANDARD 1.4 Penggunaan alat pengukur, kejituan, kepersisan, kepekaan dan
KANDUNGAN ralat Penilaian

STANDARD 1.4.2 menggunakan alat pengukuran yang lebih jitu bagi Sintesis/
PEMBELAJARAN membandingkan kejituan, kepersisan dan kepekaan dalam Kreativiti
pengukuran

OBJEKTIF Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: PENILAIAN (PBD)


PEMBELAJARAN - mewajarkan peraturan dan langkah keselamatan dalam makmal.
(Learning Objectives) Latihan Bertulis /

1. Guru bertanya kepada kepada murid tentang pembelajaran Amali / Eksperimen


yang lepas.
SET INDUKSI
2. Guru menerangkan objektif pembelajaran yang ingin Kuiz
dicapai.
Pembentangan
3. Murid menjalankan aktiviti menggunakan peralatan seperti
Tugasan Kumpulan
skala vernier, tolok skru mikrometer, penimbang digital,
AKTIVITI
tolok skru mikrometer digital, vernier digital, termometer
digital, termometer klinikal, pencari julat digital EMK
(Elemen Merentas
4. Murid dan guru membuat penambahbaikan dan penjelasan Kurikulum)
PENUTUP lanjut berserta soal jawab
5. Murid melengkapkan tugasan yang diberi Bahasa

BAHAN BANTU Buku teks, buku latihan Kelestarian Alam


BELAJAR (BBB) sekitar

REFLEKSI Nilai Murni

Sains dan Teknologi /

Patriotisme

Kreativiti dan Innovasi

Kesusahawanan

Teknologi Maklumat
dan Komunikasi

Kelestarian Global

Pendidikan Kewangan

KEBERADAAN MURID

HADIR SEBENAR

ULASAN
/TANDATANGAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (eRPH) - MINGGU : 5


SMK PUTRAJAYA PRESINT 9(2) TAHUN 2023

TARIKH/HARI Tandakan √ pada ruang


berkenaan.
MASA
KELAS
KEMAHIRAN BERFIKIR
ARAS TINGGI (KBAT)
MATA PELAJARAN
Aplikasi
TAJUK/ TEMA
Analisis
STANDARD
KANDUNGAN Penilaian

STANDARD Sintesis/
PEMBELAJARAN Kreativiti

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN PENILAIAN (PBD)
(Learning Objectives)
Latihan Bertulis
SET INDUKSI
Amali / Eksperimen
AKTIVITI
Kuiz
PENUTUP
Pembentangan
BAHAN BANTU
Tugasan Kumpulan
BELAJAR (BBB)

REFLEKSI
EMK
(Elemen Merentas
Kurikulum)

Bahasa

Kelestarian Alam
sekitar

Nilai Murni

Sains dan Teknologi

Patriotisme

Kreativiti dan Innovasi

Kesusahawanan

Teknologi Maklumat
dan Komunikasi

Kelestarian Global

Pendidikan Kewangan

KEBERADAAN MURID

HADIR SEBENAR

ULASAN
/TANDATANGAN

Vous aimerez peut-être aussi